FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri 250 HAMAS mensubunu tutukladı

Batı Yaka’da İslamî Direniş Hareketi (Hamas) mensuplarına yönelik baskılarını yoğunlaştıran Abbas milislerinin son 24 saat içinde 250 Hamas mensubunu daha tutukladığı ve sorgu için de 1150 kişiyi merkezlere çağırdığı bildirildi.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Batı Yaka’daki teşkilatının resmi internet sitesi “Umame”nin konuyla ilgili olarak bugün (15 Aralık Salı) verdiği haberde, Hamas’ın 22. kuruluş dönümüne paralel olarak son birkaç gün içinde Abbas milislerinin 450 Hamas mensubunu tutukladığı ve yüzlerce kişiyi de sorgu için merkezlere çağırdığı ifade edildi.

Batı Yaka’da Hamas’ın 22. kuruluş yıldönümü kutlamalarına izin vermeyen gayri meşru Abbas yönetimi, Hamas’ın olası bir girişimine karşı geniş çaplı operasyonlar düzenledi ve yüzlerce kişiyi tutukladı.

Diğer taraftan Batı Yaka’nın birçok şehir ve kasabasında baskınlar gerçekleştirip aramalar yapan işgal güçlerinin de 17 Filistinliyi tutukladığı bildirildi. Tutuklamaları doğrulayan işgal radyosu, tutuklanan kişilerin işgal ordusunca aranan şahıslar olduğunu iddia ederek, bu kişilerin sorgu için merkezlere götürüldüklerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.