FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri 3 binden fazla Hamas mensubunu kaçırdı

Gazze’deki Planlama Bakanlığının yayınladığı rapora göre başkanlık süresi bittiği halde Amerika ve Siyonistlerin talimatıyla bu koltukta oturmaya devam eden Mahmut Abbas’a bağlı güçler tarafından geçen ay 200 Hamas mensubu tutuklanırken, geçen sene ise 3 binden fazla Hamas mensubu kaçırıldı.

Bakanlığa bağlı bilgi merkezi yayınladığı raporda, Abbas’ın zindanlarında hâlâ onlarca Hamas mensubunun olduğunu belirterek, bu insanların içerde her türlü insanlık dışı muameleye maruz kaldığını ifade eti.

Raporda geçen sene kaçırılanlarla ilgili şu bilgilere yer verildi: “Geçen sene 3 binden fazla Hamas mensubu siyasi görüşleri nedeniyle tutuklandı. Bunlardan 1404’ü Siyonist işgal zindanlarında uzun yıllar esir hayatı yaşadıktan sonra serbest kalan kahraman özgür esirlerden, 49’u cami imamı, 24’ü üniversite hocası, 36’sı gazeteci, 32’si belediye meclis üyesi, 417’si üniversite öğrencisi, 9’u öğretmendir. Bunlar dışında onlarca Hamas lideri ve mensubu da kaçırıldı.”

Abbas milislerinin ihlalleriyle ilgili detaylı bilgiler veren merkez devamla şu bilgileri de verdi: “Abbas milisleri yine siyasi nedenlerle 7 bayanı tutuklarken 19’unu da ifadeye çağırdı. 90 tutuklu da askeri mahkemelere sevk edildi. Abbas milisleri Hamas’a yakın oldukları iddiasıyla Batı Yaka’da şehit ve esirlerin ailelerine yardım eli uzatan 107 hayır kurumunun kapısına da kilit vurdu.”

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.