FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri 3 Hamas üyesini daha kaçırdı

Başkanlık süresi sona eren Mahmud Abbas’a bağlı milis güçleri işgal altındaki Batı Yaka’da direniş üyelerine ve taraftarlarına yönelik baskılarını sürdürüyor.

Abbas milisleri, Batı Yaka’nın Nablus, Tubas ve El-Halil vilayetlerinde üç Hamas üyesini kaçırdı. Kaçırılanlar arasında Nablus Belediye Meclisi üyesi Şeyh Feyyad El-Ağber’in de bulunduğu bildirildi.

“Koruyucu Güvenlik” olarak adlandırılan birimin Nablus’ta Şeyh Feyyad El-Ağber’i evine baskın düzenleyerek kaçırdığı, Şeyh El-Ağber’in daha önce de Fetih çeteleri tarafından kaçırıldığı ve işkence gördüğü ifade edildi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Nablus vilayetindeki liderlerinden ve bölgenin önde gelen şahsiyetlerinden Şeyh Feyyad El-Ağber, imamlık görevinin yanında belediye meclisi üyeliği de yapıyordu. El-Ağber, işgal zindanlarında da bir süre esir olarak kaldı.

Öte yandan, Koruyucu Güvenlik milislerinin Nablus yakınlarındaki Kablan beldesinde eski esir Muhammed Inad El-Ekra’ın evine yedinci kez baskın düzenlediği fakat eski esiri evde bulamadığı için tutuklamayı başaramadığı belirtildi.

Abbas milisleri, El-Halil vilayetinde de bir grup Hamas üyesini uzun süredir alıkoymaya devam ediyor.

Abbas milisleriyle Siyonist işgal güçleri arasında yürütülen güvenlik koordinasyonu kapsamında işgal güçlerinin Cenin Mülteci Kampı’ndan Ahmed Halife’yi kaçırdı.

İşgal güçleri ayrıca, Kudüs Üniversitesi öğrencisi Ali Kubace’yi ve eczacı Dr. Adem Abdülaziz’i gözaltına aldı.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.