FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri 420 Hamas mensubunu zindanlarda tutuyor

Ramallah’taki tutuklu yakınlarının oluşturduğu komisyon, Batı Yaka’daki tutuklularla ilgili olarak yayınladığı açıklamada, Abbas’a bağlı zindanlarda hâlâ 420’den fazla Hamas mensubunun bulunduğunu belirterek, bunlardan 300’den fazlasının Siyonist işgal zindanlarından özgürlüğe kavuşmuş esirler olduğunu ifade etti.

Tutuklu yakınları dün (11 Nisan Pazartesi) yayınladıkları açıklamada şu ifadelere yer verdiler: “Abbas milislerinin El-Halil şehrinde şehid Me’mun En-Netişe’nin babasını kaçırma girişimi utanç vericidir. Şehit babasının altı aydan beri Eriha’da tutuklu bulunan yavrusunun çektiği sıkıntıları dile getirmekten başka suçu(!) yoktu.”

Batı Yaka’da tutuklu bulunan siyasi tutukluların tümünün serbest bırakılmasını ve bu dosyanın bir daha açılmamak üzere kapatılmasını gerektiğini dile getiren tutuklu yakınları, açlık grevinde bulunan gençlerin daha sağlıkları bozulmadan desteklenmesini istedi.

Ramallah’taki El-Menare meydanında tutuklularla dayanışmak için eylem yapan geçlerle dayanışma içinde olduklarını ve kendilerini desteklediklerini belirten tutuklu yakınları, gençlerin yaptıkları eylemin aynı zamanda bir vefa eylemi olduğunu ifade ettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.