FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri 5 HAMAS mensubunu kaçırdı

Başkanlık süresi sona eren Mahmud Abbas’a bağlı milis güçleri, Batı Yaka’da İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyelerine ve direniş taraftarlarına yönelik baskı ve gözaltı operasyonlarını sürdürüyor.

Milis güçleri, yerel kaynaklardan bugün (9 Ağustos Pazartesi) edinilen bilgiye göre, son olarak işgal altındaki Tulkerem, Nablus ve El-Halil vilayetlerinde 5 Hamas üyesini daha kaçırdı.

Tulkerem vilayetinde Abbas milisleri eski esir Ahmed Avvad’ı evine baskın düzenleyerek kaçırdı. Ahmed Avvad’ın Kassam Tugayları şehitlerinden Said Avvad’ın kardeşi olduğu ve daha önce de birkaç kez milislerce gözaltına alındığı kaydedildi.

Nablus vilayetinde ise Abbas milisleri Tel köyünden eski esir Muhammed Nimir Aside’yi üç yıl süren esaret hayatının ardından işgal zindanlarından kurtuluşundan bir hafta sonra gözaltına aldı.

Milis güçlerinin Aside ailesinden oğullarını işgal zindanlarından çıktıktan hemen sonra kendilerine teslim etmelerini istediği ve Muhammed Nimir’in En-Necah Üniversitesi’nde öğrenci olduğu bildirildi.

Milis güçleri Kuzey Asira beldesinde de Kemal Savaliha’yı ifade vermeye davet bahanesiyle kaçırdı.

El-Halil vilayetinde de Abbas milisleri Hadebu’l-Fevvar köyünden eski esir Firas Itbiş’i kaçırdı. Milis güçlerinin Itbiş’i daha önce de gözaltına aldıkları ifade edildi.

Abbas milisleri, Rafet Muhammed Eş-Şevabike’yi El-Fevvar Mülteci Kampı’ndaki evine baskın düzenleyerek kaçırdı ve bilgisayarına el koydu.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.