FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri 5 HAMAS mensubunu kaçırdı

İşgal altındaki Batı Yaka’da başkanlık süresi sona eren Mahmud Abbas’a bağlı milis güçlerinin İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyelerine ve direniş taraftarlarına yönelik baskı ve gözaltı operasyonları hız kesmeden devam ediyor.

Hamas Batı Yaka Teşkilatı, bugün (16 Temmuz Cuma) yayınladığı bildiride, Nablus ve Silfit vilayetlerinde 5 Hamas üyesinin kaçırıldığını duyurdu.

Nablus vilayetinde Abbas milislerinin Gablan beldesinden Yasir İbrahim Ez’ar ve Velid Yusuf Ziyade’yi kaçırdığı, Ez’ar ve Ziyade’nin eski esirlerden olduğu ve daha önce de kentteki milis güçlerince kaçırıldıkları bildirildi.

Abbas milisleri kentte ayrıca eski esir Mustafa Şetat’ı ifade vermeye davet bahanesiyle kaçırdı.

Mahmud Abbas’a bağlı milis güçlerinin ayrıca Kudüs Üniversitesi öğrencilerinden Sayil Tekruri’yi kaçırdığı belirtildi.

Milis güçlerinin Silfit’te ise Haris köyünden eski esir Eşref Şemlavi’yi kaçırdığı bildirildi.

Öte yandan Tulkerem vilayetinde Nuru Şems Mülteci Kampı’ndan kaçırılan esir Yezid Ebu Diye’nin ailesine yakın kaynaklar, Ebu Diye’ye Abbas milislerince ağır işkenceler yapıldığını ve bu nedenle ayağından ameliyat olmak zorunda kaldığını söyledi.

Kalkiliya vilayetinde ise Abbas milislerince kaçırılan Salih Mustafa Ebu Salih’in işkence nedeniyle sağlık durumunun kötüye gittiği ve psikolojik krize girdiği, kendisine verilen sakinleştirici iğnelerin de işe yaramadığı ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (17) içerik yüklenmiştir.