FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri 50 HAMAS mensubunu gözaltına aldı

Siyonist işgalcilerin adeta finolarına ve avcı köpeklerine dönüşen Abbas milisleri Batı Yaka’nın el-Halil şehrinde dün akşam gerçekleştirilen ve dört işgalcinin öldürüldüğü eylemden sonra bölgede Hamas mensuplarına karşı insan avına başladı. Verilen haberlere göre Abbas milisleri dün akşam söz konusu eylemin gerçekleştirilmesinden sonra Batı Yaka’da Hamas mensuplarının evlerine baskınlar düzenledi ve onlarcasını gözaltına aldı. Böylece gayri meşru Abbas yönetimine ait soruşturma merkezlerini adeta toplama kamplarına dönüştürdü. Tutuklananlar arasında Hamas’ın bölgedeki ileri gelenlerinin de bulunduğu bildirildi.

Hamas’ın Batı Yaka bölgesindeki yetkili organları tarafından verilen bilgilere göre Abbas milislerinin bölgedeki insan avı, el-Halil’de işgalcilere karşı eylemin gerçekleştirildiği akşam saatinden itibaren başlatıldı. Bölgede geniş bir alan üzerinde gerçekleştirilen baskınlarda sabah saatlerine kadar gözaltına alınanların sayısının en az 50’ye ulaştığı bildirildi.

Yine aynı kaynaklar tarafından verilen bilgilere göre tutuklamalar ağırlıklı olarak el-Halil’de ve çevre mıntıkalarda gerçekleştirildi. Fakat tamamen bu bölgeye has olmadığı diğer yerlerde de baskınlar düzenlendiği bildirildi.

Abbas milislerinin sadece evlere değil camilere de baskınlar düzenledikleri ve arama bahanesiyle bütün eşyaların altını üstüne getirdikleri, başvurdukları uygulamaların siyonistlerin uygulamalarından farklı olmadığı dile getirildi.

Gözaltına alınanlar arasında üniversite öğrencileri, öğretim görevlileri, cami imamları ve bölgede etkin şahsiyetler de var.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (16) içerik yüklenmiştir.