FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri 550 HAMAS mensubunu tutukladı

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın 31 Ağustos Çarşamba akşamı El-Halil şehrinde Siyonistlere yönelik gerçekleştirdiği kahramanca eylemin ardından, düşman adına direnişçi avına çıkan Abbas’a bağlı milis güçlerin şimdiye kadar 550’den Fazla kişiyi tutukladığı belirtildi.

Mahalli kaynaklar, iki gündür Batı Yaka’nın hemen hemen bütün şehirlerinde işgal rejimi adına operasyonlar yapan Abbas milislerinin Hamas’ın önde gelen lider ve mensuplarından onlarcasını tutukladığını, bugün sabaha kadar 550 kişinin tutuklandığını tespit ettiklerini ifade ettiler.

İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın 31 Ağustos Çarşamba akşamı Batı Yaka’nın El-Halil şehrinde düzenlediği operasyonda 4 Siyonist hayatını kaybetmiş, eylemden sadece 24 saat sonra yaptığı ikinci bir eylemde ise 2 Siyonist yaralanmıştı. Eylemler, Batı Yaka’daki direnişi bitirdiğini iddia eden Abbas yönetimi ile onların efendileri olan Siyonistleri şok etti.

Bütün direniş grupları eylemleri kutlarken, efendileri karşısında fazlasıyla ezilen Abbas ise kınama açıklamasında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Ağustos 2022 (23) içerik yüklenmiştir.