FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri 7 Hamas mensubunu daha kaçırdı

İşgal rejimini direnişten korumak, direnişin eylemlerini başarısız kılmak ve işgal ordusunun bir kolu gibi çalışmak üzere kurulan ve Filistin’e aidiyetleri sadece isimden ibaret kalan Abbas’a bağlı milis güçlerinin Batı Yaka’da İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın lider ve mensuplarına karşı operasyonları tüm hızıyla devam ediyor.

Batı Yaka’nın başta El-Halil, Nablus, Ramallah olmak üzere birçok şehrinde operasyonlar düzenleyen Abbas milisleri 7 Hamas mensubunu daha kaçırdı.

İşgal ordusuyla Abbas milisleri arasında koordine ve işbirliği de devam ediyor. İşgal güçleri daha önce Abbas milisleri tarafından kaçırıldıktan sonra serbest bırakılan eski esirlerden Eymen Ebu Aram ile Nizam Muhammed’i kaçırdı.

Batı Yaka’nın Gazze’ye dönüşmemesi ve Gazze gibi bir direniş kalesi olmaması için Amerikalı General Keith Dayton tarafından Ürdün’de eğitilen Abbas’a bağlı milis güçleri şu anda binden fazla direnişçiyi zindanda tutuyor. Çoğunluğunu Hamas mensuplarının oluşturduğu tutuklular insanlık dışı işkenceler görüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.