FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri 8 HAMAS mensubunu kaçırdı

Başkanlık süresi sona eren Mahmud Abbas’a bağlı milis güçlerin Batı Yaka’da İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyelerine ve direniş taraftarlarına yönelik baskı ve gözaltı operasyonları hız kesmeden devam ediyor.

Abbas milisleri son olarak işgal altındaki Batı Yaka’nın Kalkiliya, Nablus ve El-Halil vilayetlerinde Hamas liderlerinden ve üyelerinden sekiz kişiyi kaçırdı.

Abbas milisleri Kalkiliya vilayetinde üç eski esiri evlerine baskın düzenleyerek kaçırdı. Milis güçlerince kaçırılanların Fadi Şüreym, İyad El-Bağdadi ve Şeyh Mücahid Nevfel olduğu ve bu kişilerin milislerce daha önce de birkaç kez gözaltına alındığı kaydedildi.

El-Halil kentinde ise Abbas milisleri bölgenin ileri gelen isimlerinden üç kişiyi Ez-Zahiriyye beldesinde milletvekili Muhammed Et-Tal’ın evinden çıkarken gözaltına aldı.

Milis güçlerinin kaçırdığı üç kişiden biri olan Şeyh Adil Şenyur’un Batı Yaka’nın güneyindeki Hamas liderlerinin önde gelenlerinden olduğu ve on yılını işgal zindanlarında geçiren eski bir esir olduğu ifade edildi.

Abbas milisleri Nablus vilayetinde de mühendis Fethi El-Uteybi’yi ve eski esir Enes Hıdır Sevendik’i evlerine baskın düzenleyerek kaçırdı. El-Uteybi ve Sevendik’in daha önce de milis güçlerince kaçırıldığı ve işkenceye uğradığı belirtildi.

Mahmud Abbas’a bağlı milis güçlerinin baskınlarıyla birlikte Siyonist işgal güçleri de Nablus kentinin çevresindeki beldelerde ve köylerde onlarca Hamas üyesini ve direniş taraftarını ifade vermeye çağırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Eylül 2023 (12) içerik yüklenmiştir.