FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri Batı Şeria’daki camilere baskın yaptı

Amerika ve Siyonistlerin direktifleriyle hareket eden Abbas milislerinin bugün (03 Eylül Cuma) Batı Yaka’nın El-Halil şehrindeki en büyük cami konumunda olan Dura Camisini basıp, milletvekili Şeyh Nayif Er-Recub’u da evine kadar kovaladığı bildirildi.

Görgü şahitleri 20 araçlık bir konvoyla caminin çevresini kuşatan Abbas milislerinin sivil giyindiklerini ifade ettiler.

Abbas milisleri sadece Dura Camisini kuşatmakla yetinmedi, Sa’d bn. Muaz Camisini de kuşatan milisler milletvekili Muhammed Ebu Cahişe’nin evinden çıkıp namaz kılmasına izin vermediler.

Milisler aynı şekilde Batı Yaka’nın Ruka’daki Es-Sadık El-Emin, Zeyf bölgesinde milletvekili Şeyh Halid Rabii’nin hutbe verdiği Fethu’l-Mubin camilerini de kuşattılar. Cami baskınına Abbas’a bağlı Koruyucu Güvenlik, istihbarat ve askeri polis birlikleri katıldı.

Milis güçlerin vekillerle onların yakınlarına yönelik baskın, takip ve tutuklamaları ise sürüyor.

Diğer taraftan işgal polisiyle Siyonist sınır muhafızlarından yaklaşık 2 bin kişilik bir gücün bugün Mescidi Aksa’nın giriş çıkışları ve çevresindeki cadde ve sokaklarda olası bir eyleme karşı sabahın erken saatlerinden itibaren hazırlık yaptıkları görüldü.

Erkeklerde 50, kadınlarda 45 yaş üstünde olanları içeri almayan işgal askerleri Mescidi Aksa’nın çevresini adeta askeri kışlaya dönüştürdü.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Ağustos 2022 (20) içerik yüklenmiştir.