FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri caminin üzerindeki tevhid bayrağını indirdi

Milletvekili Nayif Er-Recub, başkanlık süresi bittiği halde Amerika’nın ve işgal yönetiminin talebi üzerine koltuğunda kalmaya devam eden Mahmud Abbas’a bağlı milis güçlerinin Batı Yaka’nın güneyindeki El-Halil şehrine bağlı Dura kasabasında bayramda kasaba camisinin kubbesinde dikili tevhid bayrağını indirdiğini söyledi.

Konuya ilişkin dün (19 Ekim Cuma) bir açıklama yapan milletvekili Er-Recub şunları ifade etti: “Bölgede bulunan Abbas milislerinden bir grup cami duvarından dama tırmanıp üzerinde tevhid kelimesi yazılı bayrağı indirdi ve damın üstüne attı. Onlar tevhid bayrağını indirip atarken dışarıda kendilerini bekleyen arkadaşları da ıslık çalıp onları alkışlıyordu.”

Milletvekili Er-Recub daha sonra şunları söyledi: “Acaba yasak listesine “Lailaheillallah” da mı alındı? Tevhid kelimesi onların iktidarlarını sallamaya mı başladı? Yoksa bu söz onların uykusunu mu kaçırdı? Yoksa Arapların kendilerini tevhide çağıran Peygambere “Bu öyle bir söz ki Arap ve Arap olmayanlar sana savaş açacak” sözü bu gün de mi gerçekleşiyor? Acaba tevhid kelimesi onlara göre durdurulması ve kaldırılması gereken tehlikeli bir söz müdür? Düşmanla yaptıkları anlaşmada böyle bir madde mi var?”

Milletvekili Er-Recub, “Bir yakınım ve güvenilir dostum bana milislerin gördükleri tevhid bayraklarını birçok yerden kaldırıp attıklarını, hatta bazen de ayaklarıyla bastıklarını ifade etti” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Temmuz 2021 (21) içerik yüklenmiştir.