FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri düşman askerleriyle Ramallah’ta tur attı

Düşmanla koordinasyonu çok ileri bir aşamaya taşıyan Abbas milisleri Filistin halkının gözü önünde Ramallah’ta işgal komutanlarıyla birlikte tur attı. Filistinlilerin öfkeli bakışlarına aldırış etmeden turlarını sürdüren dostlar bu tavırla işbirliği noktasında hangi noktaya vardıklarını göstermiş oldu.

Siyonist gazetelerden Haaretz bugünkü (15 Ağustos Pazar) sayısında verdiği haberde konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi: “Ramazan’ın birinci günü Batı Yaka’nın Ramallah şehri İsrailli komutanlarla Abbas güçlerinden oluşan bir heyetin birlikte attığı tura şahit oldu. Ramallah caddelerinde atılan tura İsrail tarafından Merkez Komutanı Avi Mizrahi, Batı Yaka Komutanı Nitzan Alon ve Batı Yaka’daki İsrail Sivil İdare Başkanı Albay Yoav Mordechai katıldı.”

Bu ziyaretin iki taraf arasındaki koordinasyonun geldiği aşamayı gösterdiğini yazan gazete, şehirde yapılan turun ardından tarafların Abbas milislerinin merkezinde bir görüşme yaptıklarını da ifade etti.

İki taraf arasında gerçekleşen ve çok ileri bir boyuta taşınan koordinasyonun işgal askerleriyle gaspçılara karşı direniş tarafından yapılması planlanan birçok eylemi başarısız kıldığını yazan gazete, bu işbirliğinden işgal rejiminin son derece memnun olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2023 (40) içerik yüklenmiştir.