FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri, Ebu Ali Mustafa Tugayları komutanını gözaltına aldı

Mahmud Abbas’a bağlı milis güçleri, bugün öğle saatlerinde Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nin askeri kanadı Şehit Ebu Ali Mustafa Tugayları Genel Komutanı Ahmed El-Miş’ati’yi Batı Yaka’nın kuzeyindeki Nablus vilayetinde gözaltına aldı.

Ahmed El-Miş’ati’nin Siyonist işgal güçlerince de aranıyor olmasına rağmen işgal güçlerince bugüne kadar gözaltına alınamadığı ve öldürülemediği bildirildi.

Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre milis güçleri, Nablus kentinde Şehit Ebu Ali Mustafa Tugayları Genel Komutanı Ahmed El-Miş’ati’nin bulunduğu işyerini kuşattı. Daha sonra işyerine baskın düzenleyen milisler, geniş güvenlik tedbirleri arasında El-Miş’ati’yi gözaltına aldı.

Nablus’un doğusundaki Deyr El-Hatab köyünden olan Ahmed El-Miş’ati’nin eski esirlerden olduğu, işgal zindanlarında yedi yıl yattıktan sonra 2005 yılında serbest bırakıldığı ve 2006 yılından bu yana işgal güçlerince aranıyor olduğu bildirildi.

Şehit Ebu Ali Mustafa Tugayları Genel Komutanı’nın Abbas milisleri tarafından da uzun süredir arandığı ve milis güçlerinin birkaç kez El-Miş’ati’yi kaçırma girişiminde bulunduğu, Siyonist işgalcinin affı karşılığı teslim olmasının istendiği fakat El-Miş’ati’nin milis güçlerinin tüm tekliflerini reddederek bu teklifleri hainlik saydığı ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Ağustos 2022 (23) içerik yüklenmiştir.