FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri, Filistinlileri kaçırmaya devam ediyor

İşgal altındaki Batı Yaka’nın El-Halil kentinde görgü tanıkları, başkanlık süresi sona eren Mahmud Abbas’a bağlı milis güçlerinin gezici teftiş noktaları kurarak direnişçileri ve direniş güçlerine sempati duyduğundan şüphelendikleri kişileri gözaltına almada Siyonist işgal güçleriyle yarışır hale geldiğini söyledi.

Görgü tanıkları, Abbas milislerinin El-Halil kentinin girişlerinden birine “sürpriz” bir seyyar teftiş noktası kurarak eski esirlerden birini kaçırdığını ifade etti.

El-Halil kentinden eski esir Müeyyid Nevfel’in ailesine yakın kaynaklar, Mahmud Abbas’a bağlı milis güçlerinin Nevfel’i Siyonist işgal zindanlarında altı yıl yattıktan sonra serbest bırakılmasının hemen ardından El-Halil kentinin girişine kurdukları seyyar teftiş noktasında gözaltına aldığını söyledi.

Abbas milislerinin direniş üyelerinden ve sempatizanlarından zorla itiraf alabilmek için işkence yapmada da Siyonist işgalcilerle yarıştığı ifade edildi.

Batı Yaka’da faaliyet gösteren insan hakları örgütleri bu durumu doğrularken, 15 Filistinlinin şehadetine neden olan Abbas milislerine bağlı sorgu merkezlerinde işkenceye son verilmesi ve insan haklarına saygı duyulması çağrısında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.