FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri HAMAS üyelerini kaçırmaya devam ediyor

Başkanlık süresi sona eren Mahmud Abbas’a bağlı milis güçleri işgal altındaki Batı Yaka’nın çeşitli vilayetlerinde İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerine ve üyelerine yönelik gözaltı operasyonlarına aralıksız devam ediyor.

Hamas Hareketi askeri kanadı Şeyh İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın Ramallah ve El-Halil’de düzenlediği eylemlerin ardından yoğun bir şekilde gözaltı operasyonları başlatan Milis güçlerinin son olarak Hamas liderlerinden ve üyelerinden 54 kişiyi daha kaçırması sonucu Hamas üyelerinden gözaltına alınanların sayısı 720’a ulaştı.

Siyonist işgal güçleriyle koordineli olarak faaliyet gösteren Abbas milisleri tarafından son olarak kaçırılan Hamas üyelerinden 30’unun daha önce Siyonist işgal zindanlarında yatmış eski esirlerden olduğu ifade edildi.

Öte yandan, Siyonist işgal güçlerinin Batı Yaka’nın El-Halil kentinde ve köylerinde dün gece ve bu sabah (5 Eylül Pazar) yoğun güvenlik önlemleri aldığı bildirildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri dün gece El-Halil’in güneyindeki Dura kentine baskın düzenledi. Evlerde arama yapan işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Siyonist işgal güçlerinin Filistinli gençleri dağıtmak için gaz bombası ve plastik mermi kullandığını bildiren görgü tanıkları, plastik mermilerle açılan ateş sonucu Filistinli bir gencin yaralanarak hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Filistinli gençlerden ve çocuklardan bazılarının ise atılan bombalardan çıkan gazlar nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdiği ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Ağustos 2022 (11) içerik yüklenmiştir.