FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri ile işgal askerleri birlikte arama yaptılar

Dün (13 Ağustos) Cuma namazını kılmak için Batı Yaka’dan Mescid-i Aksa’ya giden Filistinlilerin, Ramallah ile Kudüs arasındaki askeri geçiş noktasında Siyonist işgal askerleriyle birlikte Abbas milislerinin de arama yaptıklarını görmeleri şaşkınlık yarattı.

Görgü şahitleri Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine yaptıkları açıklamada şöyle dedi: “Askeri barikatın ön tarafında Abbas milisleri arka tarafında ise işgal askerleri bulunuyordu. Abbas milisleri Mescid-i Aksa’ya gitmek isteyen vatandaşları işgal askerlerine yolluyor onlar da gereken aramayı yaptıktan sonra ya izin veriyor veya geri çeviriyorlardı. Abbas milislerinin ilk defa işgal askerleriyle birlikte bir geçiş noktasında bulunması, işgal rejimiyle sürdürülen koordinasyonun vardığı düzeyi gösteriyor”.

Batı Yaka’da işgal rejimi tarafından oluşturulan 600 kadar askeri barikat, Filistinlilerin hareket alanlarını kısıtladığı gibi ticaret yapmalarını da engelliyor. Ayrıca bölgeye dayanışmak için gelen yabancıların da Filistinlilerle buluşmasına çoğu kez mani oluyor.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.