FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri Kudüs TV muhabirini tutukladı

Her alanda olduğu gibi, siyonist işgal devletinin son dönemde başlattığı medya savaşında da işgalcilerin süvarisi gibi çalışan işbirlikçi Abbas’ın milisleri merkezi Beyrut’ta bulunan Kudüs TV’nin Filistin’in Batı Yaka bölgesinde muhabirliğini yapan Musab el-Hatib’i bugün tutukladı.

El-Hatib’in Tulkerem’de İslâmî direniş mensubu milletvekilleriyle röportaj yapmasının ardından, başkanlık koltuğunu korsan bir şekilde işgal etmeye devam eden Mahmud Abbas’ın milisleri tarafından sorgulandığı ve ardından gözetim altına alındığı bildirildi. Niçin gözetim altına alındığı hakkında ise henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.

Tutuklamanın arka planında işgal yönetiminin kirli ve vahşi yüzünün son olaylarla birlikte yeniden dünya kamuoyunun gündemine taşınmasından dolayı işgalcilerin zor durumda kalmaları sebebiyle başlattıkları karşıt medya savaşının olduğu tahmin ediliyor.

Fransa hükümetinin merkezi Gazze’de bulunan el-Aksa TV’nin bazı programlarına yasak koyması üzerine bu kanalın yayınlarını veren Nursat uydusunun dün akşam (14 Haziran Pazartesi) geç saatlerde kanal yetkililerine 48 saat içinde yayınlarını durduracakları talimatı göndermelerinin de bu savaşın bir parçası olduğu tahmin ediliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.