FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri, Muhammed Et-Tal’ı tehdit etti

Başkanlık süresi sona eren Mahmud Abbas’a bağlı milis güçlerin bugün (5 Ağustos Perşembe) El-Halil kentinin güneyindeki Ez-Zahiriyye beldesinde Filistin Parlamentosu üyesi milletvekili Muhammed Et-Tal’ı tehdit ettiği bildirildi.

Abbas milisleri, bugün ikindi saatlerinde milletvekilini ziyarete gelen misafirlerden üçünü de Et-Tal’ın evinden çıktıkları anda gözaltına aldı.

Milletvekilleri Muhammed Et-Tal ve Nayif Er-Recub’un bölgenin önde gelenlerinden bazılarıyla öğle yemeği yedikten sonra bir süre sohbet ettikleri ve misafirlerin evden çıktıkları sırada milis güçleri tarafından gözaltına alınmaları karşısında büyük şaşkınlık yaşadıkları kaydedildi.

Abbas milislerinin bölgenin ileri gelenlerinden olan yaşlı misafirleri Ez-Zahiriyye Cezaevi’ne götürdüğü, gözaltına alınanların Şeyh Adil Şinur, Şeyh Muhammed Et-Tuhman ve üçüncü bir şahıs olduğu belirtildi.

Milletvekili Muhammed Et-Tal’ın gözaltı olayı üzerine Ez-Zahiriyye Cezaevi’ne giderek gözaltına alınanlar hakkında bilgi almak istediği ve milis güçlerinin cezaevinde milletvekilini tehdit ederek misafirlerini serbest bırakmayı reddettiği ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.