FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri Nisan ayında 204 kişiyi tutukladı

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Batı Yaka Teşkilatı, başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’a bağlı milis güçlerin geçen Nisan ayı içinde Hamas mensuplarına karşı operasyonlarını sürdürdüğünü belirterek, içlerinde Hamas ve Kassam komutanlarının bulunduğu 204 kişiyi tutukladığını söyledi.

Abbas milisleriyle işgal askerleri arasındaki işbirliği ve koordinasyona da değinen Hamas Teşkilatı, işgal rejiminin bıraktığı esirleri Abbas milislerinin, Abbas milislerinin serbest bıraktıklarını da işgal askerlerinin tutukladığını belirterek, geçen ay içinde özgürlüğüne kavuşan 100 esirin tutuklandığını ve bunlardan bazılarının Siyonist zindanlardan çıkarken evlerine varmadan yoldan alındıklarını ifade etti.

Abbas milislerinin öğrencilere karşı da barbarlıklarını sürdürdüğünü belirten Hamas, geçen ay 40 öğrenciyi tutukladığını ve onlarcasını da ifade için merkezlere çağırdığını bildirdi.

Nisan ayı Abbas milislerinin tutuklama, baskın ve işkenceyi zirveye taşıdıkları bir ay olarak tarihe geçti. Bu süre içinde işkence merkezlerinde birçok kişi insanlık dışı işkencelere maruz kalırken, hasta olanların da büyük bir sıkıntı içinde oldukları kaydedildi.

Abbas yönetimi bir başka skandala daha imza attı. Abbas yönetimine bağlı milis güçlerin Siyonist zindanlarda bulunan direniş mücahitlerinden bazıları hakkında şehit ailelere yardım ettikleri suçlamasıyla gıyabi olarak yargılama başlattığı bildirildi. Bu gelişme, bu güçlerin ne kadar azdıklarını ve her türlü dini ve ahlaki değerden soyutlandıklarını açıkça ortaya koyuyor.
Ramallah yönetimine bağlı askeri mahkeme de geçen ay yargıladığı Hamas liderleriyle mensuplarına cezalar yağdırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.