FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri öğretim görevlilerine işkence yapıyor

El-Cuneyd Cezaevi’nden güvenilir kaynakların dün (4 Ağustos Çarşamba) verdiği bilgiye göre, başkanlık süresi sona eren Abbas milislerince gözaltına alınan En-Necah Üniversitesi öğretim görevlileri gözaltına alındıkları andan itibaren ağır işkencelere maruz kaldı.

Filistinli akademisyenlerin kaçırıldıkları ilk andan itibaren işkence görmeye başladıklarını belirten kaynaklar, 53 yaşındaki mühendis Vecih Ebu Iyde’nin sürekli falakaya yatırıldığını söyledi.

Bu arada, Hukuk Fakültesi öğretim görevlilerinden Dr. Hasan Es-Sefarini’nin milis güçleri tarafından önceki gün (3 Ağustos Salı) kaçırılmasıyla Abbas milislerinin cezaevinde bulunan akademisyen sayısı dokuza yükselmiş oldu.

Birçok akademisyen ve analist, başkanlık süresi sona eren Mahmud Abbas’a bağlı milis güçlerinin öğretim görevlilerine yönelik gözaltı kampanyasının tamamen Amerikalı ve Siyonist generallerin planları doğrultusunda gerçekleştirildiğini ve “Yol Haritası”nın gereği olan bu planların Filistinlilerin eliyle harfiyyen uygulandığını söyledi.

Akademisyenler ve analistler, gözaltıların gaspçı Siyonist işgal devletinin çıkarlarına ve hedeflerine hizmet ettiğini ifade ederek, yaşananların Ramallah’taki Fetih yönetiminin tarihine kara bir leke olarak geçeceğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.