FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri tutuklamalarını bayramda da sürdürüyor

Siyonist işgal devleti hesabına baskınlar ve tutuklamalar gerçekleştiren Abbas milisleri bu tutuklamalara bayramda da ara vermeyeceklerini ortaya koymak için yüzlerce kişiye teslim olmalarını veya karakollara giderek ifade vermelerini isteyen talimatlar gönderdi.

Yasadışı Abbas yönetimine bağlı ve Filistin topraklarına yerleştirilen yahudi göçmenlerin güvenliklerini sağlamakla görevlendirilen milisler Batı Yaka’nın birçok şehrinde Hamas mücahitlerine bayram günlerinde karakollara gidip teslim olmaları veya ifade vermeleri için talimat dağıttılar.

Batı Yaka bölgesindeki kaynakların bugün (09 Eylül Perşembe) verdiği bilgilere göre Abbas milisleri son 48 saat içinde Batı Yaka bölgesinde birçok kişiye bayram günlerinde polis karakollarına gitmelerini isteyen talimatlar dağıttı.

Hamas’ın bazı liderlerinin ve ileri gelen şahsiyetlerin Filistin’de bayramın birinci günü olan Cuma günü karakollara gitmeleri istendi. Diğer bazılarından Cumartesi, bazılarından da Pazar günü gitmeleri talep edildi.

Filistin halkı, haksız bir şekilde ve tamamen siyonist işgal güçlerinin talepleri doğrultusunda tutuklanan kişilerin bayram münasebetiyle serbest bırakılmalarını beklerken daha önce hiç görülmemiş bir şekilde bayram günlerinde insanların karakollara gitmelerini talep eden talimatlar dağıtılması bütün herkesin hayrete düşmesine ve tepkilere sebep oldu.

Söz konusu talimatların dağıtılmasının Filistin direnişine bayramı zehir etmekten ve direniş mensuplarının aileleriyle birlikte huzur içinde bayram yaşamalarına fırsat vermemekten başka bir amacının olmayacağı dile getirildi. Filistin halkının bayramlarını kendilerine zehir etme amaçlı faaliyetlerini daha önce siyonist işgal güçleri gerçekleştiriyordu. Şimdi ise onların adına gayrimeşru Abbas yönetiminin adamları gerekleştiriyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.