FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri ve işgal güçleri ortak operasyonlarını sürdürüyor

Siyonist kaynaklar ve belgeler Abbas milisleriyle işgal ordusunun İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’a karşı birlikte yaptığı operasyonların geçen seneye göre %27 oranında arttığına dikkat çekerek, bu güçlerin koordineli bir şekilde geçen sene Hamas mensuplarına karşı 1297 operasyon düzenlediğini ortaya koydu.

İtalya Haber Ajansı’nın iktibaslarda bulunduğu belgede şunlar yazılıyor: “İki taraf arasındaki rutin görüşmeler çok yoğun bir şekilde devam ediyor. Görüşmelere her iki taraftan üst düzey yetkililer katılıyor. Bu görüşmeler Siyonist yetkililerle Ramallah yönetimi arasında güveni ve ikili işbirliğini daha ileri bir düzeye götürmeyi amaçlıyor. Batı Yaka’yı tamamıyla kontrol altında tutmak için Ramallah’a bağlı güçlerle Siyonistler arasında birçok toplantı düzenleniyor”.

Siyonistlerin hazırladığı belgede, Abbas milislerinin direniş mücahitlerine yönelik sürdürdüğü savaş takdir edilirken, direnişin alt yapısını tamamıyla yok etmek için bu güçlerin daha fazla çaba harcaması gerektiği vurgulandı.

Çok fazla detayın da yer aldığı belgede, direniş güçlerine karşı daha aktif ve etkin çabalarda bulunmaları için Abbas milislerine silah ve mühimmat ulaştırıldığı ifade edildi.

Belgede ayrıca, Siyonist rejimin direniş güçlerine karşı Abbas milislerini yetiştiren Amerikalı General Keith Dayton ile ilişkisinin iyi olmasına özen gösterdiğine dikkat çekildi.

Belgede bütün bu çabalara rağmen direnişin hâlâ ciddi bir tehdit oluşturduğu, tüm baskılara rağmen ilerlemeye ve gelişmeye devam ettiği belirtilerek, bu durumun daha fazla çabayı zorunlu kıldığı ifade edildi.

Belgede ayrıca şu rakamlara da yer verildi: “Geçen sene Batı Yaka’da 646 saldırı düzenlendi. Üçü silahlı saldırı, ikisi de bıçaklı saldırı sonucu 5 Siyonist öldürüldü. Bu eylemlerin tümü Hamas tarafından düzenlendi. Bu yılın ilk aylarında ise Batı Yaka’da Siyonist hedeflere 87 saldırı düzenlendi. Bu da saldırılarda büyük bir artışın olduğunu gösteriyor”.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2022 (21) içerik yüklenmiştir.