FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri ve Siyonist askerler müslümanlara saldırdı

İşgal yönetiminin Haremi İbrahim ile Bilal bn. Ebi Rebah camilerini Ulusal Eserler listesine almasını protesto etmek için bugün (22 Şubat Pazartesi) öğleden sonra gösterilerde bulanan el-Halil halkına sert müdahale eden işgal askerleri Filistinli bir genci yaraladı.

Filistin halkı, Siyonist hükümetin aldığı karara karşı bugün el-Halil şehrinin değişik mahallelerinde protesto gösterilerinde bulundu. İşgal askerleri, göstericileri dağıtmak ve protesto eylemlerini bastırmak için halka karşı plastik mermi ve göz yaşartıcı bomba kullanırken, Yahudi yerleşimciler de el-Halil halkıyla dayanışmak ve alınan kararı protesto etmek için Haremi İbrahim’e gelen Filistinli milletvekillerine saldırdılar.

Diğer taraftan işgalcileri Filistin direnişinden korumak için Batı Yaka’da yerleştirilen Abbas milislerinin de Filistinli gençlerin protesto gösterilerini engelledikleri ve gençlerin işgal askerlerine taş atmalarına da mani oldukları belirtildi.

İşgal askerlerine ulaşmalarına mani olan Abbas güçlerinin tavrına kızan Filistinli gençlerin bu kez Abbas güçlerinin araçlarına taş atmaları üzerine bu güçlerin gençlere karşı zor kullandıkları ve bazılarını da tartakladıkları ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (39) içerik yüklenmiştir.