FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milislerinden direnişi bastırma taahhüdü

Düşman komutanlarıyla bir araya gelen Oslo takımının üniformalı elemanlarının Batı Yaka’da her türlü direniş girişimini ve işgalcilere karşı eylemi kesinlikle bastıracaklarına dair taahhütte bulunarak, işgal güçlerinden kendilerinin bulunduğu bölgeye işgal askerlerinin girmemesini ve bu bölgelerde direnişi bitirme işini kendilerine bırakmalarını istedikleri belirtildi.

Bugün tarafların bir araya geldiği toplantıya işgal tarafından Orta Bölge komutanı ve Şin Bet örgütünden temsilciler katılırken, Oslo takımından da Tuğgeneral Macid Ferac, Yarbay Nidal Ebu Duhan ile Tuğgeneral Ebu’l-Feth katıldı.

“Siyonist taraf milislerin Zekat kurumuna karşı başlattıkları baskının yetersiz olduğunu belirterek, daha etkin bir tavır sergilemelerini istedi. Yine işgal tarafı karşılıklı güvenin hasıl olması ve milislerin üstlendiği rolün daha aktif bir hal alması için milislerin direnişe karşı daha fazla adım atmaları gerektiğini belirtti.”

Buna karşılık düşman tarafına halk direnişinden neyi anladıklarını açıklayan Abbas milislerinin ne isim altında ve hangi şartlarda olursa olsun Batı Yaka’da direnişe izin vermeyeceklerini ifade ettikleri kaydedildi.

İki gün önce de bir araya gelen taraflar halkın büyük tepkisine rağmen birlikte lokantada yemek yemiş ve birlikte caddelerde tur atmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.