FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri’nden mücahidlere operasyon

Siyonist medya kaynakları, başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’a bağlı güçlerin, Batı Yaka’nın Ramallah kentinde işgal hedeflerine atılmak üzereyken engel oldukları ve el koydukları bir füzeyi işgal ordusuna teslim ettiklerini ve füze ile ilgili bir hücreyi de çökerttiklerini ifade ettiler.

Batı Yaka topraklarından işgal hedeflerine füze atma eylemi uzun yıllardan sonra ilk kez yapılmaya çalışıldı ve bu da işgal ordusunun hizmetindeki Abbas milislerinin engeline takıldı. Yıllar önce direniş mücahitlerinin bu tür eylemleri işgal ordusu tarafından engelleniyordu, ama şimdi bu işi işgal ordusunun görevini yapan yeni güçler üstlenmiş durumda.

Siyonist gazetelerden Maariv dünkü (22 Şubat Pazartesi) sayısında olayı şu şekilde yazdı: “Abbas güçleri Batı Yaka’nın Ramallah şehrinde Hamas’a ait bir hücreyi ortaya çıkardı. Ortaya çıkarılan hücre Batı Yaka’dan İsrail hedeflerine füze atmaya hazırlanıyordu. Hücreyi çökerten Abbas güçleri füzeyi daha sonra İsrail ordusuna teslim etti.”

İşgal ordusunun adeta ileri bir karakolu gibi çalışan Abbas milisleri, başta Hamas olmak üzere direniş gruplarının gizli hücrelerini ortaya çıkarıyor, tehdit olarak gördüğü şahısları işgal ordusuna teslim ediyor, çok tehlikeli bulduğu mücahitleri ise infaz ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.