FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milislerinden siyonistlere hizmet tatbikatı

Başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’a bağlı milis güçler dün (06 Mayıs Perşembe) Batı Yaka’nın Eriha şehrinde bir tatbikat yaptı. Milis güçlerin tatbikatta, Filistin direniş güçlerinin eline düşen Siyonist askerleri kurtarma, direniş mücahitlerine karşı koyma ve Siyonist hedefleri bombalamak için kemerlerine patlayıcı bağlayan feda eylemcilerini etkisiz hale getirme alıştırmaları yaptıkları ifade edildi.

Ramallah yönetiminden güvenlik kaynakları yaptıkları açıklamada, milis güçlerin Eriha’daki valilik binasında yaptıkları tatbikatta bir grubun direnişçilerin eline düşen bir esiri kurtarma tatbikatı yaparken, diğer bir grubun da tutuklanan birinin taşıdığı patlayıcıyı etkisiz hale getirmek için uğraştığını ifade etti.

Milis güçler daha önce de Ramallah’ta gerçek mermi kullanarak tatbikat yapmış, milis güçlerden bin kadar kişi katılmıştı. O zaman tatbikatın direniş güçlerine karşı yapıldığı ve bu güçlerin yerleştirdikleri mayınları etkisiz hale getirmenin hedeflendiği ifade edilmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.