FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milislerinin ağır işkenceleri sonucu bir tutuklu hastaneye kaldırıldı

Batı Yaka’nın Dura şehrinden Emced Kazzaz’ın yakınları, Ramallah yönetimi zindanlarında bulunan Kazzaz’ın Abbas milislerinden ağır işkenceler görmesi sonucu sağlığının bozulması nedeniyle acilen El-Halil’deki hastaneye kaldırıldığını belirttiler.

Yerel kaynaklar, Abbas milislerinin Kazzaz’ın yakınlarından bazılarına tutukluyu ziyaret etme izni vermeleri üzerine, hastaneye gelen aile bireylerinin gördükleri durum karşısında şaşırdıklarını belirttiler. Yakınlarının ameliyat olması gereken ve ciddi sağlık sorunları yaşayan Kazzaz’ın serbest bırakılması talebinin ise Abbas milisleri tarafından reddedildiği ifade edildi.

Abbas milisleri Kazzaz’ı Siyonist işgal zindanlarında uzun yıllar kaldıktan sonra özgürlüğe kavuşmasından sadece iki hafta sonra (Ağustos ayında) tutuklamıştı.

Kazzaz’ın ailesi yaptığı açıklamada evlatlarının hayatından Abbas milislerini sorumlu tuttuklarını belirterek, insan hakları dernek ve örgütlerinden Kazzaz’ın serbest bırakılması için Ramallah yönetimine baskı yapmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Ocak 2022 (25) içerik yüklenmiştir.