FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milislerinin akidesi işgalciye hizmet etmektir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Dr. Salah El-Berdevil, Siyonistler tarafından hazırlanan ve medyaya yansıyan belgenin Ramallah’taki Fetih yönetimiyle Siyonist işgal devletinin işbirliğinin boyutunu gösterdiğini söyledi.

El-Berdevil, Ramallah’taki güvenlik birimlerinin işgalcinin güvenliğine hizmet etme ve direnişe darbe vurma inancı üzerine kurulduğunu kaydetti.

Siyonistler tarafından yayınlanan belgede, başkanlık süresi sonra eren Mahmud Abbas’a bağlı milis güçlerinin geçen yıl Siyonist işgal güçleriyle güvenlik koordinasyonu kapsamında direnişe karşı 1297 ortak operasyon gerçekleştirdiği ve bunun bir önceki yıla göre %70 artış demek olduğu açıklanmıştı.

Dr. Salah El-Berdevil dün (17 Nisan Cumartesi) konuyla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. “İşgalcinin güvenliğini koruma üzerine kurulu bir güvenlik inancına sahip olan, Filistin halkının liderliğine layık olmayan bir insandır” diyen El-Berdevil, Filistin halkına ihanet edenin, direnişe darbe vuran ve düşmana hizmet edenin Filistin halkının üyesi olamayacağını bildirdi.

Yol Haritası’nın ilk bölümünün Abbas milisleriyle Siyonist işgal güçleri arasında yapılacak güvenlik koordinasyonuna işaret ettiğini söyleyen El-Berdevil, Abbas yönetiminin bunun karşılığında para transferi ve önde gelen yöneticilerinin rahat yolculuk yapması gibi işgal devletinden bazı kişisel çıkarlar sağladığını belirtti.

Filistin halkına ve özellikle Hamas üyelerine karşı binlerce insan hakları ihlali tespit ettiklerini ifade eden El-Berdevil, bu ihlalleri Siyonistler adına Amerikalı General Keith Dayton tarafından eğitilen Abbas milislerinin gerçekleştirdiğini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.