FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri’nin İslami simgelere düşmanlığı arttı

Başkanlık süresi sona eren Mahmud Abbas’ın milislerinin evlerinin üzerinde “Lailaheillallah” yazan bayrak bulunan kişileri gözaltına almakla övünmesinin üzerinden çok geçmeden Hamas Hareketi ve Hamas ile ilintili her şeye karşı açılan savaş camilere, Kur’an kurslarına ve hatta yeşil renkli her şeye kadar uzandı.

Abbas milisleri, yeşil bayrak takan herkesi o bayrağı indirmesi için uyarırken, daha sonra o kişiler gözaltına alındı ve hakarete uğradı.

Milis güçlerinin yeşile düşmanlığı, evini yeşil renge boyayan Filistinli bir vatandaşı cezalandırma noktasına kadar vardı.

Tulkerem kazasına bağlı Bela köyünden Hani Berabira’nın yirmi günden bu yana hiçbir suçu olmadığı halde sadece evini yeşil renge boyadığı ve duvarlarına “Lailaheillallah” yazdığı için Abbas milislerince gözaltında tutulduğu kaydedildi.

Milis güçlerinin Berabira’dan evinin rengini değiştirmesini istediğini ancak Filistinli vatandaşın bu isteği kabul etmediği belirtildi.

Hani Berabira’nın Siyonist işgal güçlerince daha önce birçok kez gözaltına alındığı, son olarak da Kassam mücahitlerinden Ömer Davud “Ebu Cabir”i evinde sakladığı için gözaltına alındığı ifade edildi.

Fetih’in gezici milislerinin Bela köyü meydanındaki Şeyh Ahmed Yasin resmini indirmesi üzerine Berabira’nın resmi alarak kendi evinin duvarına astığı belirtildi.

Abbas milislerinin Batı Yaka’da birçok caminin kubbesinin yeşil rengini de sarıya dönüştürdüğü kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.