FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleriyle işgal askerleri direniş güçlerine karşı alarmda

Siyonist istihbarat kaynakları, başta İslamî Direniş Hareketi (Hamas) olmak üzere Filistin direniş güçlerinin Batı Yaka veya 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarında Siyonist hedeflere yönelik olası bir saldırıya karşı Abbas milisleriyle işgal askerlerinin alarma geçtiğini belirtti.

Siyonist istihbaratına yakınlığıyla bilinen Debka internet sitesi verdiği haberde, işgal rejimiyle Abbas yönetimi arasındaki müzakereleri sabote etmek için büyük bir eylem hazırlığı olduğuna dair bilgilerin istihbarat merkezlerine ulaştığını duyurdu.

Haberin devamında şu ifadelere yer verildi: “Hamas hareketi Gazze’de bir savaş çıkma pahasına bile başlayacak görüşmeleri sabote etmeyi kafasına koymuştur. Onun için Gazze kaynaklı bir eylem yapabileceği gibi, Gazze’den Sina’ya oradan da İsrail’e sızıp büyük çaplı bir eylem yapabilir. Hamas Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal’in Salı günü yaptığı konuşma, hareketin başlayacak müzakerelerin başarıya ulaşmasını engelleyeceğine dair açık işaretler içeriyor.”

Debka ayrıca, Hamas hareketinin eylem planında işgal yönetiminin şehirlerinin, Ramallah yönetiminin güvenlik merkezlerinin, İngiliz ve Amerikalı uzmanlar tarafından milislerin eğitim aldığı merkezlerin hedef alınabileceğine de dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.