AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas, Mısır büyükelçi vekiline “Hamas’ı Kötüleme” brifingi verdi

Mısır’da gerek cunta yanlısı medya organlarının ve gerekse Arap dünyasında uluslararası emperyalizmin çıkarlarına hizmet eden medya organlarının iftira kampanyalarıyla Filistin İslâmi Direniş Hareketi (Hamas)’ın yıpratılmasına çalışılıyor. Bu kampanyaya Özerk Yönetim lideri Mahmud Abbas’ın da katkıda bulunduğu ve Mısır’ın Özerk Yönetim nezdinde büyükelçisine vekâlet eden Elçilik Birinci Sekreteri Tarık Tayil’e Hamas hakkındaki yalan ve iftiralarını sunmak amacıyla özel bir brifing verdiği ortaya çıktı.

Konu hakkındaki habere göre Abbas, Özerk Yönetim Koruyucu Güvenlik Birimi Genel Müdürü Tuğgeneral Rifat Kellab ile birlikte Mısır’ın Ramallah’taki büyükelçilik binasında Tarık Tayil’le bir araya gelerek, Hamas’ın Mısır konusundaki tutumu hakkında cunta yönetimini tahrik niteliği taşıyan yalan ve iftiralarla dolu bir yazılı rapor sundu.

Quds Press’in yayınladığı habere göre Mısır büyükelçi vekili Tarık Tayil ayrıca, daha önce Gazze’de Koruyucu Güvenlik Birimi’nin müdürlüğünü yapmış olan Rifat Kellab’dan şifahi bilgiler aldı. O da Hamas’ın askerî kanadı durumundaki İzzettin Kassam Birlikleri’nin Mısır’da çalışmalar yaptığı iddialarını içeren tahrik amaçlı ve iftiralarla dolu bir “yalanlar brifingi” sundu. Kellab aynı zamanda Sina’daki askerî çalışmaları organize ettiklerini ileri sürdüğü bir komutanlar listesini de yazılı olarak Tayil’in eline verdi.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.