FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas, müzakerelerin başarısız olduğunu açıklamalıdır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Siyasi Birim üyesi Mahmut Zehhar, başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’ın yapılacak başkanlık seçimlerinde aday olmayacağını ilan etmesinin Fetih’in iç sorunu olduğunu ve kendilerini ilgilendirmediğini belirterek, Abbas’ın bu açıklamayla aslında kendisini bir maşaya dönüştüren Amerika ve Siyonist dostlarına sitem ettiğini söyledi.

Mısır’da çıkan ed-Düstur gazetesinde bugün (07 Kasım Cumartesi) yayınlanan açıklamasında Zehhar şöyle dedi: “Mahmut Abbas’ın atması gereken adım; Amerika yerine kendi halkına dönüp anlamsız barış görüşmelerinin tıkandığını ve bu sürecin başarısız olduğunu açıkça ifade edip direniş seçeneğini dikkate almasıdır. Filistin’de iç barışı sağlamak için bütün siyasi tutukluları serbest bırakması; takip, tutuklama ve işkenceye son vermesi gerekir”.

Önceki akşam (05 Kasım Perşembe) yaptığı konuşmada Abbas, yapılacak başkanlık seçimlerinde aday olmayacağını açıklamış, hem Hamas Hareketi’yle hem de işgal devletiyle sürdürdüğü barış görüşmelerinin çıkmaza girmesinden üzüntü duyduğunu ifade etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.