FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas polisleri bu yıl direnişin on eylemini önlediklerini ifade ettiler

Siyonist işgal devletiyle güvenlik işbirliği içinde olan ve Filistin direnişinin bu işbirliğine son verilmesi çağrılarına sürekli kulak tıkayan Abbas yönetiminin güvenlik elemanları 2013’ün başından itibaren Filistinli direnişçilerin işgal güçlerini hedef alan on eylem planını etkisiz hale getirdiklerini açıkladılar.

İsrail radyosunun Filistin Özerk Yönetimi’ne bağlı güvenlik organlarına ait kaynaklara dayanarak bugün yayınladığı haberde, Özerk Yönetime yani Abbas yönetimine bağlı polislerin bu yılın başından itibaren İsrail hedeflerine yönelik on ayrı şehadet eylemi planını etkisiz hale getirdiği ifade edildi. Haberde bu eylemlerin 1948’de işgal edilmiş bölgelerde gerçekleştirilecek şekilde planlandığı ve geleceğe dönük güveni sarsma amacı taşıdığı vurgulandı.

Haberde, Hamas’ın Batı Yaka bölgesinde askerî kanadının altyapısını oluşturma çabası içinde olduğu, bunu başarmasının da siyasi durumla ve güvenlikle yakından ilgili olduğu dile getirilirken, Abbas’ın siyasi gücünün korunmasının İsrail’in geleceği açısından da büyük önem arz ettiğine dikkat çekildi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Temmuz 2022 (20) içerik yüklenmiştir.