FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas polisleri ile korsan İsrail askerleri yarışarak Filistinli direnişçilere baskı uyguluyor

Abbas polisleri ve işgal yönetiminin işgalci askerleri Filistinli direnişçilere yönelik baskın, saldırı ve tutuklamada tam gaz yarışıyorlar.

Abbas’ın polisleri son olarak üç Hamas mensubunu tutuklarken yine Hamas mensuplarından iki kişiyi de ifade vermek üzere karakola çağırdı.

Hareketin bugün (25 Temmuz Perşembe) yayınladığı bildiride Batı Yaka’nın güneyinde bulunan el-Halil şehrinde Özerk Yönetim’e bağlı Koruyucu Güvenlik tarafından bir, istihbarat tarafından da iki olmak üzere üç Hamas mensubu gözaltına alındığı, bunlardan Musa Ganimat adlı gencin iki hafta önce işgal devleti hapishanelerinden çıkmış olduğu ifade edildi.

Koruyucu Güvenlik Birimi Devra beldesinde de yine Hamas mensubu ve el-Halil Üniversitesi öğrencilerinden iki kişiyi karakola çağırdı. Onlardan da biri işgal devleti zindanlarında sekiz ay tutulduktan sonra bir ay önce serbest bırakılmıştı.

İşgal güçleri de yine el-Halil’de bir Filistinli genci tutukladı, iki genci de vahşice hırpaladılar.

Irkçı Ayrım Duvarına ve Yahudi Yerleşimine Karşı Halk Komiteleri organizatörü Ratib el-Cebur’un Quds Press Haber Ajansı’na verdiği bilgiye göre işgal güçleri dün gece, el-Halil yakınındaki el-Arub mülteci kampının çöp tasfiye istasyonuna otuz askerle baskın düzenlediler. İşçilerden bazılarına saldırdı iş yerinin bekçisi 29 yaşındaki Fevaz İsa Ahmed er-Rub’i’yi de tutukladı, bilinmeyen bir yere götürdüler.

Ala ve Mus’ab Ebu Haşhaş isimli iki genci de el-Arub mülteci kampı girişinde durdurarak adeta canavarların saldırması gibi vahşice saldırıp hırpaladılar.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.