FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas siyonistlerin yardımı ile iktidarda duruyor

Siyonist Altyapı Bakanı Uzi Landau, Ramallah’taki Fetih yönetiminin “barış operasyonunda ortak” olarak görevini yerine getiremeyeceğini söyleyerek, İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Filistin Özer Yönetimi’nin barış için üzerine düşen görevleri yerine getirmesine engel olacağını ifade etti.

Siyonist işgal radyosu Landau’nun şöyle dediğini aktardı: “Özerk Yönetim Başkanı biz olmadan Batı Yaka’da hiç bir şey yapamaz. Biz olmasaydık Hamas Abbas’ı çoktan devirmişti. Filistin Özerk Yönetimi, Hamas ile savaşan İsrail güvenlik güçlerinin çabaları üzerine kuruludur.”

Amerikalıların işgal altındaki Kudüs kentinde yürütülen Yahudi yerleşim birimi inşasının durdurulması için Siyonist işgal devletine baskısının önemsiz olduğunu kaydeden Siyonist bakan konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “En iyi dostumuz Birleşik Devletler’in uyguladığı baskılar Ebu Mazin’in kalbine umut tohumları ekmektedir ve Ebu Mazin, baskılar arttıkça bizim taviz vereceğimizi zannetmektedir.”

Siyonist Altyapı Bakanı, Filistin Özerk Yönetimi’ni bölgede gerçek barışın sağlanması için başta Filistin okullarında okutulan eğitim programında değişiklik olmak üzere pratik adımlar atmaya davet etti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (32) içerik yüklenmiştir.