FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas, Siyonistlerle ortak çalışıyor

Siyasi analist Dr. Enis Nakkaş, Abbas yönetiminin şu anda aşırı sağcı Netanyahu hükümetinin projesini uygulamak için işgal devletiyle vardığı gizli bir planı uyguladığını belirtti.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Gazze’deki basın bürosuna dün (31 Mayıs Pazar) bir açıklama yapan Dr. Enis Nakkaş “Plan iki önemli noktadan oluşuyor: Birincisi, lider ve mensuplarıyla direnişin tamamıyla tasfiye edilmesi, ikincisi ise; Filistin sahasında iki farklı tablo olduğunu göstermek için olabildiğince Gazze’nin geri kalmasını buna mukabil Batı Yaka’nın ekonomik olarak güçlendirilip gelişmesini sağlamaktır” şeklinde konuştu.

Direnişçi Gazze’nin kuşatılmaya ve geri bırakılmaya devam edileceğini belirten Nakkaş, buna mukabil Batı Yaka’nın ekonomik olarak geliştirileceğini, buranın liderlerinin düşman ile işbirliği yapacaklarını ve arkasından siyasi çözüme gidileceğini dile getirdi.

Nakkaş açıklamasının devamında şunları söyledi: “Bugün meydana gelen cinayetler, aslında bekleniyordu. Çünkü ortaya çıkan tablo, Abbas güçlerinin direnişi tasfiye sürecine girdiğini gösteriyor. Bugünkü olaylar süreci iyi tanımlıyor. Abbas ve Fetih hiçbir zaman Filistin diyalogunu istemedi ve Filistin’in birliğini dert edinmedi. Onlar tamamıyla Amerika ve Siyonistlerin şartlarına bağlıdırlar. Diyalog söylemi zaman kaybından başka bir şey değildir.”

Gazze ve Batı Yaka’daki direniş gruplarını Abbas güçlerinin yatıklarına karşı tutumlarını netleştirmeye çağıran Nakkaş, Fetih’in içindeki şerefli insanlara da seslenerek, Siyonistlerin elinde bir oyuncak haline gelen yönetimin maskesini düşürmelerini, onun Filistin halkına karşı ihanet içinde bulunduğunu ve ulusal sınırların dışına çıktığını ilan etmelerini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.