FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas ve ekibi daha fazla hayal peşinde koşmamalıdır

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden İsmail Rıdvan, Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’un Yahudi yerleşim birimleri inşası durdurulmadan Filistinlilerin müzakerelere başlamasında ısrar etmesinin başkanlık süresi sona eren Mahmud Abbas ve ekibine atılmış güçlü bir tokat olduğunu söyledi.

“Yahudi yerleşim birimleri inşası durdurulmadan Filistinlilerin saçma müzakerelere başlaması gerektiğini söyleyen Clinton’un Siyonist düşmanı destekleyen tavrı, müzakere peşinde koşan Abbas ve ekibine atılmış bir tokat gibidir” diyen Rıdvan, Amerika’nın bu tavrının Hamas’ın müzakerelerin daha çok tavize yol açacağı yönündeki görüşünü doğruladığını belirtti.

Mahmud Abbas’ı ve ekibini serap peşinde koşmak yerine Filistin halkının seçimini ve direnişi desteklemeye davet eden Rıdvan, Yahudi yerleşim birimleri durdurulmadan müzakerelere başlamayacağını ilan eden Mahmud Abbas’ın bu tavrından taviz vereceğini söyleyerek, Abbas’ın kendi başına karar verme iradesinin olmadığını ve karar verme yetkisinin Amerikan Yönetimi’nde olduğunu kaydetti.

Mahmud Abbas’ın uzlaşı niyetinde olmadığını ve stratejisinin düşmanla sürekli müzakere olduğunu dile getiren Rıdvan, “Düşmanla sonsuza kadar müzakereye devam etmeye hazır olan Abbas, iş Hamas ve direniş gruplarıyla diyaloğa gelince rahatsız oluyor ve diyaloğu sürdüremiyor” dedi.

Rıdvan, Mahmud Abbas’ın bu yaklaşımıyla işgalciye büyük bir hizmette bulunduğunu ve Filistin’deki bölünmüşlüğü derinleştirdiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (23) içerik yüklenmiştir.