FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas ve Netanyahu Kudüs’te görüşmesi bekleniyor

Siyonist medya kaynakları Siyonist işgal hükümeti ile Fetih yönetimi arasında doğrudan müzakereleri yeniden başlatmak için karşılıklı mesajların gönderildiğini açıkladı.

Siyonist işgal devletinde yayınlanan “Israel Hume” gazetesi, dün (10 Şubat Perşembe) yayınlanan sayısında, başkanlık süresi sona eren Mahmud Abbas’ın ofisinden yetkililer ile Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu’nun ofisinden yetkililerin son günlerde doğrudan müzakerelerin yeniden başlamasını sağlamak için iki taraf arasında iletişim kanalı açtıklarını bildirdi.

Ramallah’tan bir yetkilinin gazeteye yaptığı açıklamaya göre, önümüzdeki hafta içerisinde Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu’nun işgal altındaki Kudüs kentindeki konutunda Netanyahu ile Abbas arasında bir görüşme yapılabilmesi için Amerika aracılığıyla son günlerde yoğun çaba sarf ediliyor.

Haberde ayrıca, bu gelişmenin Mısır’da yaşanan olayların ardından geldiğine dikkat çekilerek, protesto gösterileri nedeniyle oldukça zor durumda bulunan Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek liderliğindeki Mısır rejiminin taraflar arasında iletişimde ve müzakerelerin ilerlemesinde önemli bir köprü niteliğinde olduğu ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Şubat 2024 (16) içerik yüklenmiştir.