FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas ve Netanyahu’nun ihtilafa düştüğü bildiriliyor

Siyonist işgal devletinde yayınlanan gazetelerden Haaretz, Salı günü Mısır’ın Şerm’uş-Şeyh şehrinde ikinci turu başlayacak müzakerelerin çalışma programı konusunda Mahmut Abbas ile Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu arasında ciddi bir ihtilafın ortaya çıktığını yazdı.

Siyonist gazete bugün (12 Eylül Pazar) verdiği haberde, işgal rejiminin öncelikle güvenlik konusuyla Filistinlilerin işgal devletinin Yahudiliğini kabul etmesinin öncelenmesini isterken, Fetih yönetiminin ise öncelikle kurulacak Filistin devletinin sınırlarının belirlenmesini istediğini belirtti.

Diğer taraftan diplomatik kaynaklar Amerikan yönetiminin işgal rejiminden bir ay sonra sona erecek yerleşim birimlerini dondurma kararının başlayan müzakerelerin sağlıklı yürümesi için 4 ay daha uzatılmasını istediğini belirterek, işgal rejiminin ise Amerika’nın talebini kesinlikle reddettiğini ifade etti.

İşgal hükümeti Filistin topraklarında yerleşim birimi inşasını dondurma kararı almıştı. Kudüs’ü kapsamayan bu karara bağlı kalmadığı belirlenen işgal yönetimi bu süre içinde binlerce konutun inşa edilmesi için kararlar çıkardı.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.