FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas ve Netanyahu’nun samimiyeti Obama’yı dehşete düşürdü

Abbas ile Netanyahu görünüşte ABD’nin çağrısıyla “barış” görüşmeleri yapıyor. ABD yönetimi güya bu ikisini masaya oturtmak ve doğrudan “barış” görüşmeleri başlatmalarını sağlamak için “arabuluculuk” yapma ihtiyacı duydu. Fakat onları önünde masaya oturtunca tam kanka olduklarını, aralarından kara kedinin geçmediğini görünce kendi ifadesiyle dehşete kapıldı.

ABD Başkanı Obama, doğrudan görüşmelerinin birinci turunu Washington’da gerçekleştiren Abbas ile Netanyahu’nun birbirleriyle tam anlamıyla muhabbet ve dostluk ilişkisi içinde olduğunu görünce dehşete kapıldığını ifade etti.

Siyonistlerin Yediot Aharanot adlı gazetelerinin dün (08 Eylül Çarşamba) yayınladığı bir habere göre Başkan Obama bu dehşet ve şaşkınlığını evvelki akşam Yahudilerin yeni yılı münasebetiyle bazı Yahudi hahamlarla yaptığı telefon görüşmesinde dile getirdi. Habere göre Obama görüşmesinde Netanyahu’nun tutumundan da övgüyle söz etti ve görüşmelerde açık bir tavır sergilediğini dile getirdi.

ABD Başkanı ülkesinin İsrail işgal devletine desteğini sürdüreceğini Yahudi hahamlarla yaptığı görüşmesinde de tekrarladı. Obama’nın hahamlarla telefon görüşmesinde geçen şu ifadeler ise son derece dikkat çekici: “İsrail görüşmeleri güçlü bir şekilde sürdürdüğünü biliyor. Çünkü ABD onun güvenliğini önceleyen politikasına tam olarak bağlıdır. Netanyahu’nun da ifade ettiği şekilde görüşmeler on sekiz ay da sürse bu bağlılık sürecektir.”

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.