FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas ve siyonist rejim 50 mücahidi kaçırdı

Başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’ın emriyle hareket eden güçler, dün iki Kassam komutanını Kalkiliya’da şehit etmelerinin ardından Hamas mensuplarına karşı başlattıkları operasyonlarda şimdiye kadar 38 kişiyi kaçırdılar.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Batı Yaka teşkilatının resmi internet sitesi “Umame” verdiği haberde, Abbas güçlerinin dünden beri Batı Yaka’nın Tulkerem, el-Halil, Nablus, Silfit, Cenin, Kalkiliya, Tubas ve Eriha şehirlerinde yoğun bir şekilde sürdürdükleri baskın ve tutuklamalarda 38 Hamas mensubunu tutukladıklarını duyurdu.

Diğer taraftan işgal güçleri de Batı Yaka’nın Ramallah, Beytlaham ve el-Halil şehirlerinde bugün (01 Haziran Pazartesi) yaptıkları baskınlarda 11 kişiyi kaçırdıkları bildirildi.

Siyonist basın yayın organları bugün sabah erken saatlerde baskınlara başlayan işgal ordusunun tutukladığı 11 kişiyi sorgu merkezlerine naklettiğini ifade ettiler.

İşgal ordusu günü birlik olarak Batı Yaka’nın şehir, kasaba, köy ve mülteci kamplarına baskınlar düzenlemekte, baskınlar esnasında arandıkları iddiasıyla Filistinlileri tutuklayıp sorgu merkezlerine götürmektedir.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.