FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas yönetimi düşmanla görüşmeyi bırakmalıdır

İslamî Cihad Hareketi Siyasi Birim üyesi Şeyh Nafiz Azzam, Ramallah takımının tercih ettiği düşmanla görüşme seçeneğinin çıkmaz sokak olduğunu belirterek, artan Siyonist saldırılara karşı durmak için Fetih’in yeniden Filistin halkının arasına dönmesinin şart olduğunu ifade etti.

İslami Cihad Hareketi’nin Fethi Şikaki’nin şehadeti münasebetiyle bugün (30 Ekim Cuma) Gazze’de düzenlediği “Kudüs’e Destek ve Birliği Destekleme” konferansında bir konuşma yapan Azzam şöyle dedi: “Bu halkı, bu halkın davasını, hak ve hukukunu savunmanın en doğru ve isabetli yolu direniştir. Dolayısıyla direnişten vazgeçmemiz veya onun üzerinden pazarlık yapmamız mümkün değildir. Zira halkımızı koruyan, düşmanın hesaplarını alt üst eden ve düşmanı dize getiren direniştir.”

Şikaki’yi anmanın ihtilafları bir yana bırakıp kaynaşmaya ve birleşmeye vesile olabileceğini belirten Azzam, Kudüs’e yönelik saldırıların düşmanın vahşetini ve Müslümanların duygularını hiçe saydığını gösterdiğini ifade ederek, Kudüs’te devam eden bu şiddetin Siyonist politikanın hiç değişmediğini açıkça ortaya koyduğunu söyledi.

Azzam sözlerini şöyle sürdürdü: “Şunu açıkça ifade ediyoruz. Yerleşim birimi inşaatlarını durdurmaktan aciz kalan Obama, bu varlığın işgal ettiği topraklardan geri çekilmesini sağlamaktan da aciz kalacaktır.”

İç barışa da değinen Azzam, gerçek ve arzu edilen barışın, bütün Filistinlileri ortak paydada buluşturacak ve karşı karşıya oldukları büyük tehlikelere karşı kendilerini birleştirecek barış olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (57) içerik yüklenmiştir.