FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas yönetimi El Aksa TV’yi susturmak istiyor

Başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’ın başkanlık ettiği Ramallah yönetiminin, Arabsat’tan İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’a bağlı el-Aksa televizyonunu kapatmasını ve yayınını engellemesini istediği belirtildi.

Suudi Arabistan merkezli el-Hiyad gazetesi internet sitesinde bugün (27 Ekim Salı) verdiği haberde, Ramallah yönetiminin gönderdiği mektupta, El-Aksa televizyonunun Filistin halkını bölmek için kullanılan fitne kanalı, yalan, iftira ve tekfir merkezi olduğunu iddia ettiğini de yazdı.

İnternet sitesi, Ramallah yönetimine cevap veren Arabsat yetkililerinin ise şu ifadelerine yer verdi: “Öncelikle siz borcunuzu ödeyin. Sizin suçladığınız El-Aksa televizyonun herhangi bir borcu olmadığı gibi önümüzdeki beş yılın parasını da ödemiş durumda. Ya sizler! Daha geçmiş on yılın parasını bile ödemediniz.” Bununla Fetih’e bağlı Filistin kanalını kastediyor.

Bilindiği gibi Filistin kanalı, Gazze’deki askeri operasyonun ardından Filistin halkının düşmanı Hamas’mış gibi Hamas ve Hamas liderlerine saldırmakta, Gazze ile ilgili yalan haber uydurmaktan da geri durmamaktadır.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.