FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas yönetimi Filistin halkına komplo kuruyor

Filistin Meclis Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Bahr, Filistin Meclisinin yeni meclis üyeleri seçilip yemin edinceye kadar görevine devam edeceğini ve bunun da yüzde yüz hukuki olduğunu ifade etti.

Dr. Bahr şöyle dedi: “Başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’ın meclisin yetkilerini FKÖ Merkez Kurulu’na devretme çabaları anlamsızdır. Çünkü bu tür girişimler kanunsuzdur ve Filistin anayasasıyla çelişiyor. Zaten Merkez Kurulu’nun ne hukukiliği ne de anayasal dayanağı vardır.”

Bahr sözlerini şöyle sürdürdü: “Fetih, Abbas ve onlara bağlı parlamento grubu hem Filistin halkına hem de Filistin davasına düşmanın çıkarlarına uygun bir şekilde komplo kurmakta ve aleyhte çalışmaktadır. Filistinli vekiller işgal yönetiminden olduğu kadar Abbas ve ona bağlı güçlerden de eziyet çekiyorlar.”

Meclisi yetkisiz hale getirme çabalarının sorulması üzerine de Bahr, Abbas’ın Filistin Meclisinin yetkilerini yok edemeyeceğini; kendilerinin defalarca -Allah’ın izniyle- Siyonist yönetimle Fetih’e bağlı parlamento grubunun bu konuda kurduğu tuzakları boşa çıkardıklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.