FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas yönetimi güvenlik birimleri Kalkiliya’da bir kişiyi gözaltına aldı

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri, Filistin Yönetimi’nin politikalarını eleştirdiği için bir kişiyi gözaltına alırken, üç kişiyi de ifade vermeye çağırdı.

Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin ifade vermeye çağırdığı üç kişiden ikisinin Birzeit Üniversitesi Öğrenci Konseyi üyesi olduğu belirtildi.

Kalkiliya vilayetinde Genel İstihbarat birimi, Cuyus köyü sakinlerinden ve eski esirlerden Samih Semha’yı gözaltına aldı. Yarbay rütbesindeyken görevden uzaklaştırılan Semha’nın daha önce Koruyucu Güvenlik ve Genel İstihbarat birimlerince siyasi nedenler dolayısıyla gözaltına alındığı ifade edildi.

El-Halil vilayetinde, Filistin Yönetimi Muaz El-Hurub isimli genci bir hafta içinde üçüncü kez ifadeye çağırdı. Muaz El-Hurub’un işgal güçlerince aranan Munir El-Hurub’un oğlu olduğu bildirildi.

Ramallah vilayetinde de Koruyucu Güvenlik birimi Birzeit Üniversitesi Öğrenci Konseyi üyeleri Muhammed Fukaha ve Amr Er-Rimavi’yi ifade vermeye çağırdı.

Muhammed Fukaha’nın milletvekili Abdulcabir Fukaha’nın oğlu ve Birzeit Üniversitesi Öğrenci Konseyi Spor Komitesi Sekreteri, Amr Rimavi’nin de Halkla İlişkiler Komitesi Sekreteri olduğu kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.