FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas yönetimi işgal rejimine fazlasıyla esnek davranıyor

Fetih’in önde gelen liderlerinden ve daha önce Esirler Bakanlığı da yapmış olan Süfyan Ebu Zayide, Mahmut Abbas’ta başkanlığındaki şimdiki Fetih yönetiminin gaspçı Siyonist rejime karşı fazlasıyla esnek davrandığını söyledi.

İşgal altındaki Kudüs’te “Cenevre Barış Girişimi” ismiyle düzenlenen etkinlikte Siyonist gazetecilerle bir araya gelen Ebu Zayide şunları söyledi: “Hamas hareketi Şalit konusunda kolay kolay taviz vermeyecek. Çünkü İsrail yönetiminin serbest bırakmaya yanaşmadığı Filistinli esirleri serbest bıraktırmanın tek yolu budur.”

İşgal rejiminin serbest bırakmaya yanaşmadığı Filistinli esirleri görüşmeler yoluyla serbest bıraktırmanın mümkün olmadığını belirten Ebu Zayide, “Doğrusu zindanda bulunan esirlerin ailelerine gidip bekleyin demek çok zor. Daha ne zamana kadar bekleme…” dedi.

El-Cezire’nin yayınladığı belgeler Abbas ve yönetiminde yer alan kişilerin işgal rejimine karşı ne kadar cömert davrandıklarını, Filistin halkına ne kadar ihanet ettiklerini ortaya koymuş, belgeler içerde olduğu kadar dışarıda da büyük tepkilere neden olmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Şubat 2024 (16) içerik yüklenmiştir.