FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas yönetimi İslam akidesine savaş açmıştır

Gazze’de faaliyet gösteren Filistin direniş grupları, Ramallah’taki Abbas yönetiminin İslam akidesine savaş açtığını söyleyerek, “Bu savaş, Siyonist gaspçıların çıkarınadır” dedi.

Direniş grupları, bugün (18 Ağustos Çarşamba) Gazze’de düzenledikleri ortak basın toplantısında, “Bu savaş, Filistinli gençleri camilerden çıkarıp eğlence ve ahlaksızlık mekanlarına sürüklemek için yapılmaktadır” diyerek, dini değerlere açılan savaşın Filistin içinde yol açabileceği tehlikeli sonuçlara karşı uyardı.

Direniş grupları, bu kirli savaşın yol açacağı tüm olumsuz sonuçlardan Ramallah’taki Abbas yönetiminin sorumlu olacağını söyledi.

Batı Yaka’daki Filistin halkını Abbas yönetiminin dini değerlere aykırı uygulamalarına uymaya çağıran direniş grupları, alimlerden, imamlardan ve hatiplerden de ne pahasına olursa olsun bu zulme karşı çıkmalarını istedi.

Arap ve İslam ülkeleri halklarına ve hükümetlerine de seslenen direniş grupları, Batı Yaka’daki Abbas yönetimine baskı yaparak Filistin sahasını patlama noktasına getiren uygulamalardan vazgeçmesini sağlamaları çağrısında bulundu.

Abbas yönetimi, milletvekili Abdunnasır Abdülcevad ve Filistin Alimleri Birliği Başkanı milletvekili Şeyh Hamid El-Beytavi’nin Batı Yaka’daki camilerde hutbe vermesini yasaklamıştı.

Namazlardan önce cami hoparlörlerinden Kur’an-ı Kerim okunmasını yasaklayan Abbas yönetimi, teravihten sonra camilerin derhal kapatılmasını emretmiş, sekiz rekat namazdan başkasına izin vermemiş ve Ramazan ayında camilerde itikafa girilmesini yasaklamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.