FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas yönetimi meclisi işlevsiz kılmak istiyor

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ı mecliste temsil eden Değişim ve Islah Grubu, Filistin Meclisi’nin işlevsiz hale gelmesinden Fetih hareketiyle onun parlamento grubunun sorumlu olduğunu belirterek, kendilerinden bahaneleri bırakıp sorumluluklarını yerine getirmelerini istedi.

Ramallah yönetimine bağlı milislerin meclisin kapısına kilit vurmaları üzerine parlamentodaki Değişim ve Islah Grubu bugün (02 Mart Salı) yazılı bir açıklama yaptı. “Fetih, Meclis Başkanı Dr. Aziz Duveyk’in mukaddes mekânları korumak ve iç barışı sağlamak için meclisi toplantıya çağırmasına karşı çıkıp bunu sabote ediyorsa, bu meclisi işlevsiz kılmakla aslında iç barışı da istemediğini gösteriyor.”

Fetih’in meclis kapısına kilit vurmasının, vekillerin ev ve bürolarına baskınlar düzenlemesinin, kendisiyle ona bağlı güçlerin işgalcilerle ne kadar içli dışlı olduklarını, ne kadar onlara hizmet ettiklerini ve ne kadar koordineli çalıştıklarını gösterdiğini belirten Değişim ve Islah Grubu devamla şunları ifade etti: “Değişim ve Islah grubu olarak aldığımız sorumluluğu yerine getirmek ve meclisi aktif halde tutmak için çabalarımıza devam edeceğiz. Ortaya konan oyunların ve uygulanan kirli planların boyutu ne olursa olsun meclisin çalışmalarını kesintiye uğratmayacağız.”

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.