FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas yönetimi siyasi tutukluların mahkumiyet süresini uzattı

Siyonist işgal rejimi hesabına gözaltına alınan siyasi tutukluların tümünü serbest bırakması için Abbas yönetimine sürekli çağrılar yapılmasına rağmen, Özerk Yönetim güvenlik güçleri bir yandan yeni tutuklamalar yaparken bir yandan da tutuklanmış olanların gözaltı sürelerini uzatıyor.

Özerk Yönetim polislerinin bugün (24 Temmuz Cuma) Batı Yaka bölgesinde Hamas mensuplarından birçok kişiye baskın düzenlediği ve bu baskınlardan birinde bir kişiyi yine siyasi amaçlı olarak gözaltına aldığı haber verildi. Bunun yanı sıra haklarında mahkeme tarafından serbest bırakılmaları kararlarının verilmiş olmasına rağmen onlarca kişinin de gözaltı sürelerinin uzatıldığı ifade edildi.

Verilen haberlere göre Beytlahim vilayetinde Koruyucu Güvenlik mensubu polisler tarafından düzenlenen baskında, daha önce özgürlüğüne kavuşturulmuş eski esirlerden olan 24 yaşındaki Raşid El-Yemeni gözaltına alındı.

Diğer yandan Özerk Yönetim istihbarat teşkilatı, Tulkerem ve Nablus vilayetlerinin ahalilerinden onlarca kişinin gözaltı sürelerini, sorgulamalarının devam ettiği iddiasıyla uzattığını açıkladı. Bunlardan bazılarının sürelerinin 15 gün bazılarının sürelerinin ise 45 gün uzatıldığı belirtildi.

Beyti Lukiya ahalisinden Kassam mücahidi ve 16 müebbed hapis cezası mahkûmu olan Salihdar Musa’nın oğlundan da serbest bırakılması için 1000 dinar kefalet istendiği ifade edildi.

Kalkiliya vilayetinin Emateyn beldesi ahalisinden Cevad Ahmed Savan adlı gencin sorgulamasının da Koruyucu Güvenlik’te sürdürüldüğü açıklandı.

El-Halil’deki Koruyucu Güvenlik’te tutulan Muhammed Uabiyd haksız yere gözaltında tutulmasını protesto amacıyla açlık grevine başladığını açıkladı.

Politeknik Üniversitesi öğrencilerinden olan ve El-Halil’deki istihbarat şubesinde tutulan Ahmed Ebu Iyşe de açlık grevinde üçüncü gününe girdi.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.